فهرست

فهرست

دومین شمارۀ دوفصلنامۀ تخصصی مطالعات نظری هنر به زبان لاتین منتشر شد

به گزارش روابط عمومی مؤسسه آموزش‌عالی هنر و اندیشۀ اسلامی، شمارۀ دوم دوفصلنامۀ مطالعات نظری هنر با مقالاتی به زبان‌های انگلیسی و ترکی در تابستان ۱۴۰1 منتشر شد.

 

محسن صابری، دبیر اجرایی دوفصلنامۀ مطالعات نظری هنر، ضمن اعلام انتشار شماره دوم نشریه گفت: پس از استقبال مخاطبین، به‌خصوص پژوهشگران حوزۀ خوشنویسی، نسخه‌شناسی و خط‌پژوهی قرآن کریم از شماره نخست نشریه مطالعات نظری هنر، شماره دوم این نشریه با مقالات تخصصی پژوهشگران فرانسوی و ترک خوشنویسی اسلامی در اختیار مخاطبان قرار گرفت.

وی افزود: در این شماره مقالاتی از اساتید برتر خوشنویسی جهان اسلام، از جمله پروفسور سلیمان برک، پروفسور مصطفی اوغور درمان، پروفسور محمد ممیش، پروفسور فاتح اوزکافا و همچنین پژوهشگر برجستۀ فرانسوی خانم النور سلارد منتشر شده است. این شماره نیز در ادامۀ مقالات شماره نخست، به مقالاتی اختصاص داشت که برای همایش بین‌المللی کتابت قرآن کریم، که در سال 1399 توسط مدرسه کتابت قرآن کریم برگزار شد، ارسال گردیده بود.

 

صابری در پایان با اعلام این خبر که شمارۀ سوم نشریه نیز آمادۀ انتشار است، بیان داشت: برای شمارۀ آینده مقالاتی را از اساتید مطالعات عالی هنر و زیبایی‌شناسی، مانند دکتر حسن بلخاری، دکتر علی عباسی، دکتر نادیا مفتونی، دکتر بیژن عبدالکریمی، دکتر اصغر فهیمی‌فر، دکتر اسماعیل رادپور و دکتر بهمن نامورمطلق تدارک دیده‌ایم.

 

دوفصلنامۀ تخصصی مطالعات نظری هنر، نشریه‌ای با دسترسی آزاد است که مخاطبین می‌توانند مقالات آن را به صورت رایگان از سامانۀ نشریه به آدرس tsa.itaihe.ac.ir دریافت و مطالعه کنند. همچنین پژوهشگران و نویسندگان می‌توانند مقالات اصیل خود را در تمامی موضوعات هنر، به این سامانه ارسال نمایند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × یک =