فهرست

فهرست

مهم/ همه چيز درمورد وام هنر و وام صندوق رفاه

با توجه به موافقت با درخواست وام هنر براي همه دانشجويان متقاضي اين وام و صادر شدن معرفي‌نامه‌ها، نحوه دريافت معرفي نامه بدين شرح است:

 

1. دانشجويان ساكن شهر قم: به صورت حضوری به دفتر آموزش مراجعه و معرفی نامه خود را از مدير فرهنگی و امور دانشجويی جناب آقاي حيدری دريافت نمايند.
2.دانشجويان خارج از شهر قم: ضمن ارسال مشخصات، آدرس پستی و كدپستی به واتس اپ آموزش درخواست ارسال معرفی نامه نمايند.
 

از ترم مهر 1400 پرداخت شهريه در دانشگاه هنر و انديشه فقط به دو صورت خواهد بود:
1. پرداخت نقد:
در زمان انتخاب واحد دانشجو هم بدهي قبلي نبايد داشته باشد و شهريه ثابت ترم جاري را نيز بايد پرداخت كند و الباقي شهريه مهرماه را 9 آذر پرداخت نمايد درغير اينصورت سامانه به طور خودكار دسترسي به سامانه‌ها را لغو خواهد كرد. بديهي است پرداخت با چك يا درخواست مهلت و ديگر روش هاي پرداخت نيز مورد پذيرش نخواهد بود.
2. پرداخت شهريه از طريق وام هنر:
دانشجويان مي‌توانند تمام شهريه خود را با وام هنر به طور يكجا پرداخت نمايند. جهت تسهیل هر چه بیشتر فرآیند تحصیل دانشجويان، تفاهم‌نامه‌ای میان دانشگاه هنر و اندیشه و بانک قرض الحسنه مهر برای پرداخت شهریه دانشجویان منعقد گردید که طبق این تفاهم نامه دانشجویان این دانشگاه می‌توانند شهریه تمام ترم‌های آموزشی خود را در ابتداي سال تحصيلي به صورت وام از این بانک دریافت کنند و دیگر دغدغه‌اي بابت هزینه تحصیل در این دانشگاه را نخواهند داشت.
🔸مبالغ وام:
▫️کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری: تا ۵۰ میلیون تومان
زمان شروع پرداخت اقساط باز پرداخت وام: يك ماه پس از اخذ وام
مدت زمان بازپرداخت: ۱۲ ماهه و ۱۸ ماهه
مهلت درخواست تا 5 آذرماه تمدید شد
نحوه درخواست وام:
1. ثبت درخواست وام هنر از طريق تكميل فرم وام هنر
2. دريافت نامه معرفي به بانك از  واحد آموزش
3. مراجعه به بانك جهت تكميل مدارك اخذ وام
4. از لحظه دريافت وام دانشجو هيچ مبلغي بابت شهريه به دانشگاه پرداخت نخواهد كرد!
سوالات متداول درمورد وام هنر 
۱. مبلغ وام را دانشجو تعيين ميكند يا دانشگاه؟ و محاسبه مبلغ دريافت وام چگونه است؟
واحد آموزش طبق بدهي دانشجو و مبلغ بدهي در ترم جاري و ترم آينده مبلغ دو ترم را بعنوان وام براي دانشجو درخواست مي‌دهد. و در سال آينده نيز در صورت ادامه تحصيل دانشجو ميتواند همين وام را درخواست كند و ديگر نيازي به انجام امور اداري ندارد.
۲. آيا فقط دانشجويان ساكن شهر قم ميتوانند از اين وام استفاده كنند؟
هير. با تدابيري كه دانشگاه هنر براي دانشجويان خود در نظر گرفته دانشجويان مي‌توانند از شهرستان خود نيز اين وام را دريافت كنند. دانشجویان ساکن شهرستان خارج از قم با در دست اشتن معرفی‌نامه از دانشگاه می‌توانند به یکی از شعبات بانک مهر مراجعه فرمایند و طبق اطلاعات وام مندرج در معرفی‌نامه درخواست وام کالا کارت نمایند و پس از دریافت کالا کارت بلافاصله به دانشگاه اطلاع دهند تا مبلغ موجود بعنوان شهریه از حساب کسر گردد. 
۳. پس از تكميل فرم ثبت نام نتيجه درخواست وام را از كجا ميتوانم مشاهده كنم؟
نهايتا پاسخ درخواست وام تا ۳ روز پس از تكميل فرم داده خواهد شد.
مسير مشاهده نتايج: منوي اصلي سايت……..راهنما…….راهنماي دانشجويان…… نتايج درخواست وام
۴. وام هنر با وام صندوق رفاه يا وام مهر چه تفاوتي دارد؟
وام هنر فقط به دانشجويان دانشگاه هنر وانديشه(دانشجويان مشغول به تحصيل از دانشگاه اديان) اختصاص دارد و تا سقف 50 ميليون تومان اعتبار در اختيار دانشجويان قرار مي‌دهد ولي وام صندوق رفاه مبلغي بسيار محدود (۱ میلیون تومان برای مقطع کارشناسی ۲ میلیون برای ارشد و ۵ میلیون برای دکتری ) در اختيار تمام دانشجويان سطح كشور قرار مي‌دهد. نکته مهم در مورد صندوق رفاه: تا زمان واریز وام امکان عدم موافقت با پرداخت وام دانشجو وجود دارد و صرفا درخواست این وام به منزله داشتن این وام نیست! و تا زمان واریز دانشجو بدهکار محسوب می‌گردد. دانشجويان درهر ترم علاوه بر وام صندوق رفاه مي‌توانند وام هنر را نيز دريافت كنند. اقساط وام هنر، يكماه پس از دريافت وام آغاز مي‌گردد و در طول دوره تحصيل دانشجو ميتواند تا سقف پنجاه ميليون تومان وام درخواست كند كه درمجموع ديگر دانشجويان نيازي به پرداخت شهريه به دانشگاه نخواهند داشت. نرخ بهره اين وام 2 تا 4 درصد است بدون نياز به گردش حساب و با نامه معرفي دانشگاه به بانك و ارائه مدارك درخواست وام از سوي دانشجو انجام مي‌گردد.
۵. تعداد ضامن و مدارك ضروري جهت ارائه به بانك چيست؟

نکته مهم: شرایط ضامنین مندرج در ذیل صرفا برای شعبه بلوار امین قم است بدیهی است بای سراسر کشور باید طبق شرایط همان شعبه عمل نمایید چنانچه قصد بهره مندی از شرایط ذیل را دارید حتما می‌بایست به شعبه بلوار امین قم مراجعه فرمایید.

مبلغ وام کمتر از 10 ميليون تومان:
چنانچه دانشجو بدهی و بدحسابی بانکی مانند چک برگشتی یا اقساط معوقه نداشته باشد به ضامن نیازی نیست و صرفا یک چک ضمانت لازم است.
مبلغ وام از 10 تا 20 ميليون تومان: به یک ضامن و یک چک لازم است.
مبلغ وام از 20 تا 50 ميليون تومان: به 2 ضامن و یک چک لازم است.
۶. آيا مي‌توان از اين وام براي پرداخت بدهي‌هاي قبلي و جاري استفاده كرد يا صرفا براي بدهي هاي ترم جاري و ترم‌هاي بعدي است؟
بله اين وام براي تمام بدهي هاي دانشجو ازجمله بدهي‌ ترم‌هاي گذشته و ترم جاري و ترم‌هاي آينده است.
۷. اين وام براي تمام دانشجويان اين دانشگاه است يا به ورودي هاي خاصي اختصاص دارد؟
براي تمام ورودي ها اين دانشگاه است.
۸. پس از ارائه مدارك به بانك آيا براي پرداخت شهريه بايد كاري انجام دهم؟
خير پس از ارائه مدارك به بانك ديگر نيازي پرداخت يا پيگير پرداخت و هيچ اقدام ديگري نيست.
۲. وام صندوق رفاه
🔰دریافت وام از صندوق رفاه
تعریف وام: دانشجویان هرساله می‌توانند مبلغ مشخصی را از صندوق رفاه وزارت علوم بعنوان‌ وام‌ دانشجویی دریافت کنند که این مبلغ مستقیما به حساب دانشگاه محل تحصیل واریز خواهد شد.
🔸به گزارش اداره ارتباطات دانشگاه هنر و انديشه اسلامي فرايند ثبت نام درخواست وام صندوق رفاه در اين دانشگاه آغاز شد.
🔸گفتنی است اين وام برای تمام مقاطع تحصیلی است.
🔸مبالغ وام:
▫️کارشناسی: هر ترم ۱ میلیون تومان
▫️کارشناسی ارشد: هر ترم ۲ میلیون تومان
▫️دکتری: هر ترم ۵ میلیون تومان
زمان شروع پرداخت اقساط باز پرداخت وام: پس از اتمام تحصیل
🔸دانشجویان چنانچه پس از مطالعه فایل راهنمای دریافت وام از صندوق رفاه سوالی دارند می‌توانند با آقای آقایی مسئول امور وام تماس حاصل فرمایند. شماره تماس: ۰۲۵۳۲۸۰۲۶۱۰ داخلی ۱۹۷

3 دیدگاه دربارهٔ «مهم/ همه چيز درمورد وام هنر و وام صندوق رفاه»

  1. سلام
    خبری بسیار خوش برای قشرهای هنری در حال تحصیل در دانشگاه ادیان و مذاهب بود و قطعا تو این شرایط بد اقتصادی، این لطف شما بزرگواران حتی در شب اول قبر(بعد از ۱۲۰سال) به فریادتان خواهد رسید🙏🙏🌹🌹🌹🌹🌹🙏🙏

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 − هفت =