فهرست

فهرست

رشته سینما و رشته طراحی پارچه و لباس در دانشگاه هنر و اندیشه قم!

 

راه‌اندازی مقطع کارشناسی ارشد رشته های سینما ، طراحی لباس و انیمیشن برای اولین بار در استان قم در موسسه آموزش عالی هنر و اندیشه اسلامی

 

لید: رئیس مؤسسه آموزش عالی هنر و اندیشه اسلامی از دریافت مجوز پذیرش دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد در رشته‌های سینما، طراحی لباس و انیمیشن در این مرکز دانشگاهی خبر داد و گفت: برای نخستین بار در قم با مجوز وزارت علوم، دانشجویان این سه رشته از سال تحصیلی جدید در مؤسسه آموزش عالی هنر و اندیشه اسلامی پذیرش می‌شوند.

 

به گزارش روابط عمومی موسسه آموزش عالی هنرواندیشه اسلامی قم دکتر مهدی حمیدی پارسا امروز در گفت‌وگو با جمعی از خبرنگاران به پیشینه فعالیت مؤسسه آموزش عالی هنر و اندیشه اسلامی اشاره کرد و گفت: این مؤسسه از سال ۱۳۹۲ در حال فعالیت است و در ۹ رشته کارشناسی ارشد، سه رشته کارشناسی و دو رشته دکتری دانشجو می‌پذیرد و مدرک مورد تأیید وزارت علوم را به دانشجویان اعطا می‌کند.


وی مهم‌ترین وجه تمایز مؤسسه آموزش عالی هنر و اندیشه اسلامی با دیگر مراکز علمی و دانشگاهی قم را تمرکز بر حوزه هنر عنوان کرد و گفت: این موسسۀ تنها مرکز دانشگاهی در استان قم است که به صورت تخصصی در مقوله هنر ورود کرده و پذیرای دانشجویان در رشته‌های هنری از کارشناسی تا دکتری است.


رئیس مؤسسه آموزش عالی هنر و اندیشه اسلامی افزود: این دانشگاه در مقطع کارشناسی در رشته‌های ادبیات نمایشی، ارتباط تصویری و عکاسی دانشجو می‌پذیرد و از مهرماه سال جدید در رشته طراحی لباس و سینما نیز پذیرای دانشجویان مقطع کارشناسی خواهیم بود.
حمیدی پارسا همچنین به رشته‌های کارشناسی ارشد مؤسسه آموزش عالی هنر و اندیشه اسلامی اشاره کرد و گفت: رشته‌های ادبیات نمایشی، صنایع دستی، پژوهش هنر، تاریخ هنر جهان اسلام، مطالعات معماری، حکمت هنرهای اسلامی و فلسفه هنر از سالیان گذشته در این دانشگاه دایر بوده است.


وی اضافه کرد: مؤسسه آموزش عالی هنر و اندیشه اسلامی سال گذشته برای اولین بار در استان قم دانشجویان مقطع ارشد رشته انیمیشن را پذیرش کرد.


رئیس مؤسسه آموزش عالی هنر و اندیشه اسلامی در ادامه از پذیرش دانشجو در رشته‌های سینما و طراحی لباس خبر داد و گفت: دانشجویان این دو رشته از مهرماه امسال پذیرش می‌شوند و این خبر بسیار خوبی است که فضای آکادمیک هنر در قم در حال توسعه است و رشته‌هایی در این مرکز دانشگاهی در حال راه‌اندازی است که پیش‌تر در استان قم سابقه نداشت.


حمیدی پارسا از رشته‌های سینما، طراحی لباس و انیمیشن به عنوان سه رشته دانشگاهی بسیار پرطرفدار و تأثیرگذار یاد کرد و گفت: امروز دانشگاه‌های محدودی به پذیرش دانشجویان رشته سینما در مقطع کارشناسی ارشد می‌پردازند و مایه مباهات است که امکان جذب دانشجویان این رشته تحصیلی در مؤسسه آموزش عالی هنر و اندیشه اسلامی فراهم شده است، بویژه اینکه علاقه‌مندان به حوزه سینما در قم بسیار زیاد هستند و فکر می‌کنیم امکان بسیار خوبی برای شهر قم فراهم شده است.

 

وی همچنین در خصوص رشته طراحی لباس نیز عنوان کرد: دانشگاه های متعددی در استان در مقطع کارشناسی این رشته را دارند اما مقطع کارشناسی ارشد این رشته تحصیلی در قم وجود نداشت و علاقه‌مندان مجبور بودند برای ادامه تحصیل به سایر استان‌ها رفت‌وآمد کنند که خوشبختانه این رشته درمؤسسه آموزش عالی هنر و اندیشه اسلامی دایر شده و از مهرماه در این رشته نیز پذیرش دانشجو خواهیم داشت.


رئیس مؤسسه آموزش عالی هنر و اندیشه اسلامی در پایان از رشته انیمیشن به عنوان یکی از رشته‌های کاربردی با اشتغال بالا یاد کرد و گفت: فارغ‌التحصیلان این رشته می‌توانند به سهولت وارد بازار کار شده و امکان درآمدزایی و اشتغال برای این عزیزان فراهم است.

2 دیدگاه دربارهٔ «رشته سینما و رشته طراحی پارچه و لباس در دانشگاه هنر و اندیشه قم!»

  1. سلام تحصیل توی رشته طراحی لباس برای کسی که کاردانی طراحی دوخت داره امکان پذیر هستش؟

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه − 5 =